150D225X9020A2BE3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
2.2 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20 V Axial
150D225X9020A2BE3
DigiKey Part Number
150D225X9020A2BE3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
150D225X9020A2BE3
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
150D225X9020A2BE3 Models
Category
Type
Hermetically Sealed
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
Axial
Capacitance
Size / Dimension
0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
20 V