SMCG110CA-E3/9AT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
177V Clamp 8.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCG)
SMCG110CA-E3/9AT
DigiKey Part Number
SMCG110CA-E3/9AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCG110CA-E3/9AT
Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Surface Mount
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V