DZ23C51-E3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
Similar
Diodes Incorporated
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 51 V 300 mW ±5% SOT-23-3
DZ23C51-E3-08
DigiKey Part Number
DZ23C51-E3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ23C51-E3-08
Description
DIODE ZENER ARRAY 51V SOT-23-3
Manufacturer Standard Lead Time
41 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Series
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 38 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
51 V
Tolerance
±5%