DZ23C51-7 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 3.004
Datasheet
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 51 V 300 mW ±5% SOT-23-3
DZ23C51-7
DigiKey Part Number
DZ23C51-7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ23C51-7
Description
DIODE ZENER ARRAY 51V SOT-23-3
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
51 V
Tolerance
±5%