BZX384C2V7-G3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 86
Datasheet
In Stock: 90
Similar
Diodes Incorporated
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 2.7 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323
BZX384C2V7-G3-08
DigiKey Part Number
BZX384C2V7-G3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384C2V7-G3-08
Description
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
20 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Base Product Number
Power - Max
200 mW