RCV1206680KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 18.376
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
680 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage Thick Film
RCV1206680KJNEA
DigiKey Part Number
BC2844TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCV1206680KJNEA
Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCV1206680KJNEA Models
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)