RMCF1206JT680K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 18.376
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Upgrade
Bourns Inc.
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Panasonic Industry
YAGEO
YAGEO
680 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1206JT680K
DigiKey Part Number
RMCF1206JT680KTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF1206JT680KCT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF1206JT680KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1206JT680K
Description
RES 680K OHM 5% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF1206JT680K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)