PTF651K1400AYEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.14 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
PTF651K1400AYEK
DigiKey Part Number
PTF651K1400AYEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF651K1400AYEK
Description
RES 1.14K OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)