PTF651K1400AYEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.14 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
PTF651K1400AYEB
DigiKey Part Number
PTF651K1400AYEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTF651K1400AYEB
Description
RES 1.14K OHM 1/4W 0.05% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)