IHLP3232DZEK3R3M5A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
3.3 µH Shielded Molded Inductor 10.6 A 16.48mOhm Max Nonstandard
IHLP3232DZEK3R3M5A
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZEK3R3M5ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZEK3R3M5A
Description
FIXED IND 3.3UH 10.6A 16.48 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Resistance (DCR)
16.48mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current - Saturation (Isat)
11.8A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)