IHLP3232DZEK3R3M8A
DigiKey Part Number
541-IHLP3232DZEK3R3M8ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHLP3232DZEK3R3M8A
Description
FIXED IND 3.3UH 10.6A 16.48 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 10.6 A 16.48mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
16.48mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
23MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 180°C
Type
Molded
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.340" L x 0.322" W (8.64mm x 8.18mm)
Current - Saturation (Isat)
11.8A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)