ERL072K2000GKEB500 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 kOhms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Film
ERL072K2000GKEB500
DigiKey Part Number
541-ERL072K2000GKEB500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERL072K2000GKEB500
Description
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)