CW010360R0KE123 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
360 Ohms ±10% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW010360R0KE123
DigiKey Part Number
CW010360R0KE123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010360R0KE123
Description
RES 360 OHM 13W 10% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010360R0KE123 Models
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)