CW010360R0JE73HE is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
360 Ohms ±5% 13W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW010360R0JE73HE
DigiKey Part Number
CW010360R0JE73HE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW010360R0JE73HE
Description
RES 360 OHM 13W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW010360R0JE73HE Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.781" L (9.52mm x 45.24mm)