CRCW251213K0FKEG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3.932
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
13 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW251213K0FKEG
DigiKey Part Number
CRCW251213K0FKEG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW251213K0FKEG
Description
RES SMD 13K OHM 1% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW251213K0FKEG Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.124" W (6.30mm x 3.15mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)