RMCP2512FT13K0 is available for purchase but is not normally stocked.
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 10.613
Datasheet
13 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCP2512FT13K0
DigiKey Part Number
RMCP2512FT13K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCP2512FT13K0
Description
RES 13K OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCP2512FT13K0 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)