CRCW12109R10JNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
9.1 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW12109R10JNEA
DigiKey Part Number
541-9.1VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW12109R10JNEA
Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW12109R10JNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)