CRCW120610R0KNEAIF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Direct
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Bourns Inc.
Bourns Inc.
10 Ohms ±10% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW120610R0KNEAIF
DigiKey Part Number
CRCW120610R0KNEAIF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120610R0KNEAIF
Description
RES SMD 10 OHM 10% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120610R0KNEAIF Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)