CRCW120610R0JNEBHP is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 24.004
Datasheet
10 Ohms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
CRCW120610R0JNEBHP
DigiKey Part Number
CRCW120610R0JNEBHP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW120610R0JNEBHP
Description
RES SMD 10 OHM 5% 3/4W 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW120610R0JNEBHP Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)