CRCW06031M50FKEBC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 46.410
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 16.056
Datasheet
TE Connectivity
TE Connectivity Passive Product
KOA Speer Electronics, Inc.
Rohm Semiconductor
YAGEO
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
Rohm Semiconductor
1.5 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRCW06031M50FKEBC
DigiKey Part Number
CRCW06031M50FKEBC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW06031M50FKEBC
Description
RES 1.5M OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW06031M50FKEBC Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)