CRCW06031M50FKEAC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CRCW06031M50FKEAC |
Description | RES 1.5M OHM 1% 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CRCW06031M50FKEAC Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Supplier Device Package |
Part Status Active | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Resistance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |