CPF11R0000GKEE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 141
Parametric Equivalent
In Stock: 500
1 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CPF11R0000GKEE6
DigiKey Part Number
CPF1.00FTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF11R0000GKEE6
Description
RESISTOR METAL FILM 1W 1.00 OHM
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF11R0000GKEE6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)