CPF11R0000FKRE5
DigiKey Part Number
541-CPF11R0000FKRE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-CPF11R0000FKRE5CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF11R0000FKRE5
Description
CPF-1 1 1% T-1 RE5
Detailed Description
1 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 230°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)