CMF553K3000GKEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
3.3 kOhms ±2% 0.6W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF553K3000GKEA
DigiKey Part Number
CMF553K3000GKEA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF553K3000GKEA
Description
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF553K3000GKEA Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)