CMF073K3000GKEK is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
3.3 kOhms ±2% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF073K3000GKEK
DigiKey Part Number
CMF073K3000GKEK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF073K3000GKEK
Description
RES 3.3K OHM 1/2W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CMF073K3000GKEK Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Discontinued at DigiKey
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)