CMF20680K00GNBF is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
680 kOhms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF20680K00GNBF
DigiKey Part Number
CMF20680K00GNBF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF20680K00GNBF
Description
RES 680K OHM 1W 2% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF20680K00GNBF Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)