CMF202K0000JKEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 690
2 kOhms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF202K0000JKEB
DigiKey Part Number
CMF202K0000JKEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF202K0000JKEB
Description
RES 2K OHM 1W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF202K0000JKEB Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)