S101J39SL0P6TK5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
Upgrade
TDK
100 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
S101J39SL0P6TK5R
DigiKey Part Number
S101J39SL0P6TK5R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S101J39SL0P6TK5R
Description
CAP CER 100PF 2KV SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
S101J39SL0P6TK5R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.551" (14.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)