CC45SL3FD101JYNNA
DigiKey Part Number
445-CC45SL3FD101JYNNA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3FD101JYNNA
Description
CAP CER 100PF 3KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
CC45SL3FD101JYNNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)