MAL214276101E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 5.556
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
KEMET
Similar
Chemi-Con
Chemi-Con
Nichicon
Nichicon
In Stock: 889
100 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C
MAL214276101E3
DigiKey Part Number
MAL214276101E3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL214276101E3
Description
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Ripple Current @ High Frequency
191.7 mA @ 10 kHz
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Mounting Type
Voltage - Rated
25 V
Package / Case
Radial, Can
Lifetime @ Temp.
2500 Hrs @ 105°C