MAL210266681E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
680 µF 400 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 199mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C
MAL210266681E3
DigiKey Part Number
MAL210266681E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAL210266681E3
Description
CAP ALUM 680UF 20% 400V SCREW CH
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mfr
Polarization
Polar
Series
Applications
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
4.5 A @ 100 Hz
Part Status
Active
Impedance
136 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.874" (22.20mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.969" Dia (50.00mm)
Voltage - Rated
400 V
Height - Seated (Max)
3.496" (88.80mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
199mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 85°C