K471M10X7RF5UH5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 3.547
Datasheet
Upgrade
Similar
Similar
470 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
K471M10X7RF5UH5
DigiKey Part Number
K471M10X7RF5UH5-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K471M10X7RF5UH5
Description
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
K471M10X7RF5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)