K471K10X7RF5UH5
DigiKey Part Number
BC2681CT-ND - Cut Tape (CT)
BC2681TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
K471K10X7RF5UH5
Description
CAP CER 470PF 50V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
K471K10X7RF5UH5 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)