D331G47U2JH65L2R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 9.766
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 9.520
Datasheet
Parametric Equivalent
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
D331G47U2JH65L2R
DigiKey Part Number
D331G47U2JH65L2R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D331G47U2JH65L2R
Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)