D331G47U2JH63L2R
DigiKey Part Number
D331G47U2JH63L2R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D331G47U2JH63L2R
Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D331G47U2JH63L2R Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.472" Dia (12.00mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)