D222K33Y5PL6VJ5R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 5.933
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 182
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
D222K33Y5PL6VJ5R
DigiKey Part Number
D222K33Y5PL6VJ5R-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D222K33Y5PL6VJ5R
Description
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.335" Dia (8.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)