D222K33Y5PL63L0R
DigiKey Part Number
1458PH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D222K33Y5PL63L0R
Description
CAP CER 2200PF 500V Y5P RADIAL
Detailed Description
2200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Operating Temperature
-30°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.348" Dia (8.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.375" (9.52mm)