7M-13.560MAGE-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 3.000
Datasheet
Parametric Equivalent
Suntsu Electronics, Inc.
13.56 MHz ±30ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
7M-13.560MAGE-T
DigiKey Part Number
7M-13.560MAGE-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7M-13.560MAGE-T
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
7M-13.560MAGE-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)