SXT32412DA48-13.560M
DigiKey Part Number
2388-SXT32412DA48-13.560M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT32412DA48-13.560M
Description
CRYSTAL 13.560MHZ 12PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
13.56 MHz ±20ppm Crystal 12pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
SXT32412DA48-13.560M Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)