SSM6L11TU(TE85L,F) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Toshiba Semiconductor and Storage
In Stock: 13.841
Datasheet
Similar
Rohm Semiconductor
In Stock: 5.341
Datasheet
Mosfet Array 20V 500mA 500mW Surface Mount UF6
SSM6L11TU(TE85L,F)
DigiKey Part Number
SSM6L11TU(TE85LF)TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SSM6L11TU(TE85L,F)
Description
MOSFET N/P-CH 20V 0.5A UF6
Customer Reference
Detailed Description
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
145mOhm @ 250MA, 4V
Manufacturer
Vgs(th) (Max) @ Id
1.1V @ 100µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
268pF @ 10V
Part Status
Obsolete
Power - Max
500mW
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Operating Temperature
150°C (TJ)
Configuration
N and P-Channel
Mounting Type
Surface Mount
FET Feature
Logic Level Gate
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Drain to Source Voltage (Vdss)
20V
Supplier Device Package
UF6
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
500mA