CPF-A-0402B49R9E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 1.407
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
New Product
Image for CPF-A-0402B49R9E is not available
CPF-A-0402B49R9E
DigiKey Part Number
1111-CPF-A-0402B49R9ETR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF-A-0402B49R9E
Description
CPF A 0402 49R9 0.1% 25PPM 5K RL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
49.9 Ohms ±0.1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
EDA/CAD Models
CPF-A-0402B49R9E Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)