RNF-3000-39/13-7-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Image for RNF-3000-39/13-7-SP is not available
RNF-3000-39/13-7-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-39/13-7-SP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-7-SP
Description
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' VIO
Manufacturer Standard Lead Time
61 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Violet 196.8' (60.0m)
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Series
Material
Packaging
Spool
Features
Flame Retardant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Length
196.8' (60.0m)
Shelf Life
144 Months
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Spool
LengthUnit Price (Per Meter)Ext Price
Alternate Color
HEATSHRINK 1.534" GREEN
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" BLACK
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' RED
HEATSHRINK 1.534" BLUE
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' WHITE