RNF-3000-39/13-6-SP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Heat Shrink Tubing, Flexible 1.534" (38.96mm) 3 to 1 Blue 196.8' (60.0m)
RNF-3000-39/13-6-SP
DigiKey Part Number
RNF-3000-39/13-6-SP-60-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF-3000-39/13-6-SP
Description
HEATSHRINK 1.534" BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.512" (13.00mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.045" (1.14mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 135°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
80°C
Inner Diameter - Supplied
1.534" (38.96mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
Available To Order
Check Lead Time
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Color
HEATSHRINK 1.534" GREEN
In-Stock: 0
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' VIO
HEATSHRINK 1.534" BLACK
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' RED
HEATSHRINK 1.534" X 196.8' WHITE