Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Description
HOOK-UP STRND 14AWG 600V BROWN
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/27 Brown 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.082" (2.08mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
200°C