Image for FLHTC0311-14-1 is not available
FLHTC0311-14-1
DigiKey Part Number
FLHTC0311-14-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FLHTC0311-14-1
Description
HOOK-UP STRND 14AWG 600V BROWN
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 AWG Hook-Up Wire 19/27 Brown 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.082" (2.08mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.006" (0.15mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
200°C