55A9002-30-8
DigiKey Part Number
55A9002-30-8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A9002-30-8
Description
HOOK-UP SOLID 30AWG 600V GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire Solid Gray 600V
Category
Conductor Material
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C