55A9002-30-0
DigiKey Part Number
55A9002-30-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A9002-30-0
Description
HOOK-UP SOLID 30AWG 600V BLACK
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 AWG Hook-Up Wire Solid Black 600V
Category
Conductor Material
Mfr
Jacket (Insulation) Material
Series
Jacket (Insulation) Diameter
0.020" (0.51mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Part Status
Active
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C