55A0811-16-9
DigiKey Part Number
484-55A0811-16-9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0811-16-9
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 16AWG WHT
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/29 White 600V
Jacket (Insulation) Diameter
0.068" (1.73mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C