55A0111-20-3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
Datasheet
20 AWG Hook-Up Wire 19/32 Orange 600V
55A0111-20-3
DigiKey Part Number
55A0111-20-3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55A0111-20-3
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V ORANGE
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Jacket (Insulation) Diameter
0.050" (1.27mm)
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C