CRGV2512J160K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 2.800
Datasheet
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
160 kOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
CRGV2512J160K
DigiKey Part Number
CRGV2512J160K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2512J160K
Description
RES SMD 160K OHM 5% 1W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRGV2512J160K Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)